Události, komentáře: Vládní návrh novely zákona o silničním provozu bude mít podporu opozice

18. července 2022, ČT 24

Vládní návrh novely zákona o silničním provozu bude mít podporu opozice, řekl člen sněmovního podvýboru pro dopravu Martin Kolovratník (ANO) v Událostech, komentářích. Úpravu v pondělí představil ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Pozměňovací návrh je Kolovratník připraven předložit v otázce odstupu od cyklistů. Zákon musí být takový, aby ho bylo možné vždy dodržet, reagoval Martin Kupka.

Celou debatu s Martinem Kupkou můžete zhlédnout na ČT24.

Cílem úprav bylo podle Martina Kupky to, aby jak finanční, tak bodové sankce, odpovídaly závažnosti přestupků. „Není to náhodné. Studujeme vývoj i v jiných státech světa. Především chceme ukázat, že norma, jak vzniká v té úpravě, postihuje více ty nejzávažnější dopravní přestupky. A naopak tam, kde se jedná o přestupky, které obvykle nepůsobí žádné závažné dopravní nehody nebo úmrtí účastníků, jsme benevolentnější,“ uvedl.

Martin Kupka podotkl, že zvyšování pokut se týká sankcí do správního řízení. „Co se týče blokových pokut, tam jsme se rozhodli pro fixní sazby, což zjednoduší práci policistům,“ zdůvodnil.

štítky: # # # # # # # #