Vystudoval jsem žurnalistiku a masovou komunikaci na Univerzitě Karlově. Už při studiích jsem působil jako redaktor a moderátor Českého rozhlasu 3 – stanice Vltava. V letech 2000 až 2002 jsem pracoval jako mluvčí Hlavního města Prahy.

Po roční přestávce v privátní sféře jsem se do veřejné správy vrátil jako mluvčí Středočeského kraje, kde jsem byl odpovědný jak za komunikaci s veřejností, tak za prezentaci regionu v oblasti cestovního ruchu. V roce 2009 jsem působil v roli mluvčího a ředitele Odboru komunikace
Ministerstva dopravy. Jako ředitel mediální sekce a mluvčí ODS jsem se pak podílel na parlamentní kampani v roce 2010. Zapojil jsem se i do všech následujících kampaní.

V červnu 2010 jsem se stal mluvčím Vlády ČR. Po vítězství ODS v komunálních volbách v roce 2010 jsem se ujal role starosty v obci Líbeznice. Mandát jsem obhájil i ve volbách v roce 2014 a 2018. Po úspěchu v krajských volbách v roce 2016 jsem rok působil v Radě Středočeského kraje.

Na starosti jsem měl oblast zdravotnictví. V roce 2020 jsem se do Rady Středočeského kraje na rok vrátil v roli statutárního náměstka hejtmanky pro silniční dopravu. Na podzim 2017 jsem byl zvolen poslancem Parlamentu ČR. Mandát poslance jsem obhájil i ve vítězných volbách v roce 2021, po nichž jsem byl jmenován ministrem dopravy ve vládě Petra Fialy. Krátce poté jsem se vzdal funkce starosty Líbeznic a statutárního náměstka hejtmanky Středočeského kraje.

V lednu 2014 mne delegáti 24. Kongresu ODS zvolili místopředsedou strany, v této funkci mne potvrdily i 27., 28. a 29. Kongres v letech 2016, 2018 a 2020.

Devět let jsem přednášel na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

Jsem ženatý, mám 2 děti. Mými velkými zálibami jsou knížky, hudba, příroda a turistika.

Co uznávám – nejen v politice?

  1. svobodu a odpovědnost
  2. poctivost a slušnost
  3. stát, který lidem nepřekáží, ale vytváří na prvním místě co nejlepší podmínky pro pracovité a aktivní lidi
  4. zdravou konkurenci a férovou soutěž

Další informace můžete nalézt zde: