INFO.cz: Doprava je pořádná jízda. Dokončení okruhu Prahy je priorita, která se musí odpracovat, jeho kritici mají šátek na očích

14. září 2022, INFO.cz

Jedním z ústředních témat komunálních voleb v Praze je bezesporu doprava. A kdo je povolanější o této problematice mluvit než sám ministr dopravy? Martin Kupka, který je hostem nové epizody podcastu Alexandry Udženije a Jiřího Pospíšila Dycky Praha! hovoří nejen jako ten, který má ve vládě dopravní agendu na starosti, ale i jako člověk s bohatými zkušenostmi z komunální politiky, jelikož má za sebou roky jako starosta středočeských Líbeznic. „Na ministerstvu v nadsázce říkáme, že doprava je pořádná jízda,“ říká Kupka s tím, že si jako ministr uvědomuje prioritu dostavby Pražského okruhu, který ulehčí dopravní situaci nejen v hlavním městě, ale po celé republice, jelikož Praha je tranzitním místem. „Okruh prostě musí být dostaven. Po letech vyjednávání je potřeba dotáhnout poslední kroky,“ dodává Kupka.

Celý rozhovor s Martinem Kupkou můžete zhlédnout na INFO.cz.

Martin Kupka říká, že o potřebě dostavby Pražského okruhu v zásadě nikdo ani nediskutuje a panuje na ní shoda. „Pokud někdo prosazuje opak, pak bych mu doporučil sundat si šátek z očí,“ říká ministr dopravy s tím, že zásadní pro dostavbu Pražského okruhu je podle něj to, aby z voleb vzešlé nové vedení města bylo nejen odhodlané projekt dokončit, ale aby tomu také věnovalo potřebnou práci.

„To dokončení už není jen o heslech na billboardech, opravdu to obnáší intenzivní systematické vyjednávání a schopnost hledat kompromisy. Je potřeba jednat se všemi, kterých se to týká, a najít řešení, které bude co nejlepší,“ vysvětluje Martin Kupka.

Podle Kupky je v Praze důležitá i podpora kvalitní veřejné dopravy. „Když veřejná doprava nabídne vysoký komfort, pak budou lidé přirozeně volit tuto cestu. Zlepšení kvality a rychlosti k veřejné dopravě skutečně přivede spoustu lidí. Každý by měl mít možnost zvolit si tu možnost dopravy, která je mu nejbližší. Mnoho lidí nemá k autu alternativu, jiní se bez něj obejdou a rádi chodí pěšky nebo jezdí na kole. Město by to všem mělo umožnit,“ uzavírá Kupka.

štítky: # # # # # # # # #