Andrej Babiš nedokázal vysvětlit podezření z dotačního podvodu

13. března 2016,

Během dnešní obhajoby kauzy Čapího hnízda v pořadu Partie Andrej Babiš nedokázal věrohodně vysvětlit podezření, že k získání dotace 54 mil. Kč si Agrofert pomohl podvodem.

V době, kdy firma Čapí hnízdo údajně nebyla vlastněná Agrofertem, členy dozorčí rady této společnosti byli dcera Andreje Babiše a bratr jeho partnerky. Zároveň Andrej Babiš ručil za úvěr 400 mil. Kč firmě, která měla skryté vlastníky. Stejné firmě pronajal Agrofert pozemky pod farmou. Valné hromady Farmy Čapí hnízdo se konaly v sídle společnosti Agrofert.

Ani jeden z těchto faktů nedokázal Andrej Babiš vysvětlit. Podezření na dotační podvod tak trvá i nadále. Odpovědi budeme chtít znát během mimořádné schůze.

Policie i OLAF kauzu šetří. Už dnes je ale jasné, že tu jsou nepřekonatelné rozpory ve veřejných vyjádřeních ministra financí. Ve filmu Matrix AB se Andrej Babiš sám pochlubil, že to byl nejlepší projekt, co kdy vymyslel. To nejde vyřešit opakovaným ujišťováním: „Nic jsem neudělal. Je to lživá kampaň.“ Vážné otázky se naopak množí.

štítky: # # # #