Lidé potřebují lepší odpovědi než ty, jaké jim nabízí současná evropská reprezentace, ale i extrémisté a populisté typu Okamury nebo Le Penové, věří Martin Kupka.
Nedávné setkání evropských špiček protiislámských sil se obešlo bez větší pozornosti tradičních demokratických stran. Tomio Okamura, Marine Le Penová nebo Geert Wilders se v Praze shodli, že Evropskou unii nelze reformovat a příchodu migrantů je třeba zabránit, i kdybychom měli postavit zdi. Nesouhlas s těmito názory demonstrovalo pár aktivních politiků. „Na politicích je spíš správně pojmenovávat problematičnost takových postojů a nabízet jim lepší řešení,“ konstatoval v pořadu Pro a proti poslanec a místopředseda ODS Martin Kupka.
Poslanec a místopředseda ODS Martin Kupka vysvětlil, že politici by měli především nabízet program, kterému budou lidé rozumět a který bude chránit Českou republiku i Evropu před negativními jevy.
„Když nebudeme vysvětlovat, že existují jiná řešení, než jaká nabízí Okamura nebo Le Penová a naše role se promění v pouhý aktivismus, celé věci posloužíme hůř. “ Martin Kupka
„Nejlepší a nejpraktičtější postoj je vnímat pražské setkání jako jedno z mnoha, ale také nabízet lepší řešení pro současnou migrační krizi. Budeme-li démonizovat aktivity Tomia Okamury a dalších, budeme jim nahrávat.“
Lidem nejen v Česku, ale i v Evropě je nezbytné nabízet lepší odpovědi na otázky. „Lepší než ty, jaké jim nabízí současná evropská reprezentace, ale i extrémisté a populisté typu Okamury nebo Le Penové.“
Podle Kupky je potřeba nejen kritizovat, co je na názorech Le Penové a Okamury problematické, ale také přijít s vlastními návrhy. „Ale to je standardní politická debata a je na nás, abychom dokázali nabídnout lidem srozumitelná řešení.“
„Když se v České republice nebo jinde sejdou protimigrační strany, ještě nemusí být důvod k tomu, aby vycházeli politici do ulic. Na nás je umět správně pojmenovat problematičnost takových postojů, aby to pochopili lidé, a nabídnout jim lepší řešení,“ konstatuje Kupka.