Maláčová se Stropnickým nejsou hustá dvojka, ale pejsek s kočičkou, kteří pekli dort

24. září 2021,

ODS odmítá zmatené a pomýlené návrhy ČSSD ohledně bydlení, které dnes představili jednička a dvojka stranické kandidátní listiny v Praze, Jana Maláčová a Martin Stropnický. Poskládat bez ladu a skladu nápady sesbírané z celé Evropy, není řešení problému, ale chaos.

"Státní bytový fond s regulovanými nájmy jako v Berlíně, odebrání bytů z velkých projektů pro účely státu jako v Mnichově, zákon o družstevním bydlení jako ve Vídni, to nezní jako návrh provázaných řešení s poctivou analýzou všech možných dopadů jednotlivých opatření a jejich společného působení na jednom místě. Hustá dvojka se v tomto případě chová spíš jako pejsek a kočička, kteří pečou dort," komentuje návrh ČSSD místopředseda ODS Martin Kupka.
 

Řešení problémů s bydlením je podle ODS třeba hledat úplně jinde. Ve zkrácení odpisových dob, podpoře prvního bydlení mladých lidí, využití problematických lokalit v centrech měst, tzv. brownfieldů, usnadnění role obcí v budování jejich bytového fondu a v neposlední řadě v přijetí skutečně funkčních změn, které proces povolování staveb urychlí, nikoli dále zpomalí, jak se to povedlo s nedávno přijatým novým zákonem.

štítky: # # # #