INFO.cz: Důležité budou příští dva roky – společnost musí dostat pozitivní vzpruhy, říká Martin Kupka

15. prosince 2023, INFO.cz

Do nové epizody podcastu Česká jízda dorazil ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka. A je třeba říct, že navzdory složitým problémům, kterým čelí vláda, působil mimořádně optimisticky. Koalice podle něj příští rok zvrátí trend v preferencích, vláda začne profitovat z reforem a výstavba dálnic nabere na obrátkách. Chcete vědět, kde se v ministrovi dopravy bere tolik optimismu? Jaký má názor na vyvlastňování pozemků? Zda vláda konečně pohne s dostavbou pražského okruhu? Anebo vás zajímá, jaká panuje atmosféra nejen uvnitř ODS, v koalici SPOLU, ale i v rámci celé vlády?

Celý rozhovor s Martinem Kupkou můžete zhlédnout na INFO.cz.

„Ocitáme se ve zvláštní tísni, kdy rozpočet musí snižovat svůj deficit, ale zároveň musíme investovat, musíme splácet historický infrastrukturní dluh,“ zdůrazňuje Martin Kupka s tím, že jde o závažný dluh, neboť reálně podvazuje možnosti české ekonomiky se rozvíjet.

Právě proto se podle něj stát zasazuje o masivnější výstavbu nejen dálnic, ale také třeba vysokorychlostních železničních tratí. A podle něj se v tomto ohledu situace skutečně zlepšuje.

štítky: # # # # # # # #