Demonstrace před domovy politiků jsou daleko za čarou

19. února 2021, www.ods.cz

Komentář místopředsedy ODS

Martin Kupka: „Po demonstracích před domovy ministra Plagy a ministra Blatného ohlásilo několik aktivistů demonstraci před domem místopředsedy vlády a ministra vnitra Jana Hamáčka. Protestní akce lze organizovat na celé řadě veřejných míst, v případě Jana Hamáčka například před budovou vlády, jejímž je místopředsedou, před Lidovým domem coby sídlem ČSSD, jejímž je předsedou, či před ministerstvem vnitra, jehož je ministrem.

Ovšem svolávat protesty a průvody před domem politika není vyjádřením svobodného názoru nespokojených voličů. Je to zatahování jeho blízkých do politického boje, zastrašování jeho rodiny a porušení základního osobního práva na soukromí. Co přijde příště? Veřejný lynč?

Vyzývám proto občany, aby ignorovali všechny výzvy k tomuto typu nátlaku na řádně zvoleného politika. Nesouhlas s jeho postoji se dá vyjádřit mnoha způsoby a koneckonců, tím nejdůležitějším vyjádřením názoru na jeho počínání v politice jsou volby. Zastrašování jeho samotného i jeho rodiny je pro mě daleko, daleko za hranicí všeho, co je možné považovat za přijatelné.“

štítky: # # #