Kleslová si musí vybrat – buď bude dělat politiku, nebo byznys

2. září 2015,

Stále častější informace o vyvádění peněz státu a státních firem k osobám spojeným s hnutím ANO nebo společností Agrofert jenom potvrzují pochybnosti o skutečných cílech tohoto hnutí na české politické scéně.

 
Jestliže místopředsedkyně hnutí a zároveň starostka pražské městské části Radmila Kleslová inkasuje ročně více než milion korun za poradenské služby ve firmě navázané na stát, je to kolosální střet zájmů. Tento střet zájmů jasně popírá všechna silná slova předsedy hnutí ANO o tom, jak zbaví českou politiku všeho špatného. Praktiky, které přineslo do české politiky duo Babiš a Kleslová, jsou nepřijatelné. Pokud Babiš mluvil o Palermu, s jeho příchodem se z české politiky stalo Sin City – město hříchu.
 
Andrej Babiš jako předseda hnutí a ministr financí by měl z této situace vyvodit zodpovědnost a zveřejnit veškeré smlouvy a poskytnuté platby mezi společností ČEZ a Radmilou Kleslovou. Jak již zmínil Petr Fiala, Radmila Kleslová si musí vybrat, zda bude političkou, nebo podnikatelkou. Obě funkce jsou nadále neslučitelné. 

štítky: # # # #