Je povinností opozice se ptát, kolik času dotyčný člověk věnoval Středočeskému kraji a zda odvedené služby odpovídají vyplacené částce

17. dubna 2019, www.ods.cz/region.stredocesky

„Na konci března jsme vyzvali vedení kraje, aby zveřejnilo smlouvy a zejména výsledky práce zaplacené z veřejných […]

„Na konci března jsme vyzvali vedení kraje, aby zveřejnilo smlouvy a zejména výsledky práce zaplacené z veřejných prostředků formou dohod o provedení práce a dohod o pracovní činnosti. Dosud jsme nedostali odpověď. Server iDnes včera přinesl informace, že jedním z těch, kteří měli velkorysou smlouvu s krajem, byl volební manažer hnutí ANO Martin Itterheim, který měl mít navíc podobné smlouvy i s jinými kraji vedenými hejtmany za ANO. Tento člověk získal podle zveřejněných informací od Středočeského kraje přes půl milionu korun a je na místě znát výsledek jeho práce, protože dle dostupných informací pracoval ve stejné době pro další kraje a jejich společnosti. Je povinností opozice se ptát, kolik času věnoval Středočeskému kraji a zda odvedené služby odpovídají vyplacené částce,” říká poslanec a krajský zastupitel Martin Kupka.

„Moc nás mrzí, že se jména dozvídáme postupně z médií a ne přímo od vedení kraje. Podobné to bylo, když jsme skoro rok chtěli vidět výsledky auditu, který si kraj nechal udělat k hospodaření v Krajské správě a údržbě silnic (KSÚS). Nakonec jsme se ke znění auditu stejně dostali a stejně tak tomu doufám bude i v případě DPP a DPČ. Ve čtvrtek máme schůzku s předsedou klubu zastupitelů ANO Martinem Hermanem a budeme chtít slyšet jasné vysvětlení," dodává předseda klubu zastupitelů ODS Tomáš Havlíček.

štítky: # # #